Trojitý účinok rýchlo pomôže Vášmu boľavému hrdlu.

Button
Pre lepší užívateľský zážitok na stránke Septolete Extra vám odporúčame používať prehliadač Google Chrome, Safari alebo Mozilla Firefox.

Najčastejšie otázky o Septolete extra

Ako sa Septolete extra líši od ostatných prípravkov proti bolesti hrdla dostupných na trhu?

Má unikátnu receptúru.  Vďaka dômyselnej kombinácii dvoch účinných látok ponúka Septolete extra trojitý účinok v boji proti boľavému hrdlu:

  • rýchlo uľaví od bolesti (už do 15 min)
  • lieči zápal (opuch, začervenanie a pálenie)
  • odstráni príčinu infekcie (vírusy, baktérie, plesne)

Obsahujú pastilky Septolete extra cukor?

Pastilky Septolete extra neobsahujú cukor a sú tak vhodné aj pre diabetických pacientov.

Obsahuje Septolete extra sprej alkohol?

Alkohol je zahrnutý v zložení výrobku. Prispieva k lepšej rozpustnosti účinných látok a tým pádom k lepšej účinnosti a bezpečnosti. Ak sa liek užíva podľa pokynov, množstvo skonzumovaného alkoholu je nízke, vďaka čomu je Septolete extra sprej vhodný aj pre deti staršie ako 6 rokov.

Je Septolete extra vhodné pre deti?

Septolete extra je dostupné vo forme pastiliek alebo spreja. Obidve formy môžu užívať dospelí aj deti staršie ako 6 rokov. Závisí na preferenciách detí, ktorú formu si zvolia: pastilky sa pomaly rozpúšťajú v ústach, sprej sa zas aplikuje rýchlo a jednoducho. Obidve formy majú veľmi príjemnú chuť, ktorú si Vaše deti určite obľúbia.

Môžem užívať Septolete extra, keď som tehotná alebo dojčím?

Použitie Septolete extra počas tehotenstva sa neodporúča. Je dôležité si pamätať, že akékoľvek lieky v tomto období je možné užívať iba po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom.

Pri dojčení nie je známe, či liek prechádza do mlieka. Je potrebné zvážiť, či prerušiť dojčenie, alebo liečbu.

Ako dlho môžem užívať Septolete extra?

Neužívajte tento liek viac ako 7 dní. Ak sa príznaky nezlepšia a neustúpia do 3 dní, alebo sa naopak zhoršia, prípadne ak sa objavia ďalšie príznaky ako napríklad horúčka, navštívte lekára. So svojim lekárom konzultujte aj v prípade, ak sa stav opakovanie vracia, alebo ak zaznamenáte akékoľvek nové zmeny v jeho charakteristike.

Máte otázku? Napíšte nám na info.sk@krka.biz alebo na náš Facebook https://www.facebook.com/septoleteextra